Najnovšie články

Chystáte sa v lete na hory? Nepodceňujte poistenie!

Počasie v horách býva častokrát nevyspytateľné a môže vás prepadnúť nepripravených, no niekedy nepomôže ani dobré vybavenie. Náhla veterná smršť, silný prívalový dážď či prietrž mračien vám môže dovolenku v horách poriadne znepríjemniť a dokonca aj predražiť. Ak sa chystáte do hôr, obyčajné cestovné poistenie vám stačiť nebude.

 Celý článok Pridané 22.07.2018

Nová 8-percentná daň z poistenia: Kto ju bude platiť?

Nový návrh zákona o poistnej dani by mal zjednotiť jej výšku na 8% a mala by byť plnohodnotnou náhradou za odvod neživotného poistenia, ktorý momentálne platia poisťovne. V skutočnosti však môže znamenať zvyšovanie cien produktov poisťovní a v konečnom dôsledku daň zaplatí poistený klient.

 Celý článok Pridané 06.07.2018

Ktoré zmeny v stavebnom sporení sa môžu týkať aj vás? Nezatvárajte pred nimi oči!

Poslanci posunuli zmeny v stavebnom sporení do druhého čítania. Novela zákona, ktorá by mala byť platná od 1. januára 2019, tak opäť získava o niečo jasnejšie kontúry. Zásadné zmeny, o ktorých sa hovorilo na začiatku, sa však konať nebudú.

 Celý článok Pridané 22.06.2018

Oplatí sa žiadať úver na bývanie od štátu? Za bezkonkurenčný úrok dostanete skromnejšie bývanie

Úvery na bývanie vám môže poskytnúť finančná inštitúcia, no mnohí sa rozhodnú požiadať o hypotéku na bývanie štát. Štátny fond rozvoja bývania ponúka lákavé hypotéky s nízkym úrokom, nízkymi splátkami a dlhou dobou splatnosti. Znie to ako úver snov, no aj ten má svoje úskalia.

 Celý článok Pridané 08.06.2018

Môžu vám informácie zo sveta financií pomôcť k tomu, aby ste sa mali lepšie?

V dnešnej dobe je potreba mať istú finančnú gramotnosť, už len z toho dôvodu, aby ste mohli viesť každodenný život s financiami, ktorými disponujete. Ak však máte s peniazmi problém, či už s ich nedostatkom, nadbytkom, zbytočným rozhadzovaním a podobne, mali by ste sa začať viac vzdelávať v oblasti finančnej gramotnosti. Pre vašu budúcnosť môže byť naozaj dôležitá.

 Celý článok Pridané 25.05.2018

Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Máte navyše nejakú finančnú hotovosť, no nechcete ju minúť a na vašom bežnom účte je veľkým lákadlom? Vyskúšajte sporiaci účet, vďaka ktorému môžete mať ešte aj zarobené.

 Celý článok Pridané 11.05.2018

Beriete si nový úver na bývanie? Spojte s ním svoje staré a splácajte jednoduchšie!

Ak ste si v minulosti brali akýkoľvek úver a chystáte sa zobrať ďalší, môžete využiť takzvanú konsolidáciu úverov. Hoci mnohí ju poznajú len v spojení so splácaním spotrebných úverov či kreditných kariet, využiť ju môžete aj pri splácaní nového hypotekárneho úveru.

 Celý článok Pridané 30.04.2018

Digitálna mena bitcoin je fenoménom dnešnej doby

Klasické peniaze v súčasnosti stále podliehajú bankám a finančným inštitúciám, ich hodnota sa mení v závislosti od inflácie a času, takmer v každej krajine je iná mena a pri cestovaní prepočítavame najvýhodnejší kurz.

 Celý článok Pridané 13.04.2018

Od júla prichádzajú ďalšie zmeny v hypotékach. Koho sa dotknú najviac?

Slováci sa v posledných rokoch vďaka výhodným hypotékam začali nadmieru zadlžovať. Štát sa tomuto snaží zabrániť a práve preto hypotéky pre mladých od roku 2018 nie sú až také výhodné. Od 1. júla 2018 však budú zmeny ešte výraznejšie a podmienky pre získanie hypotekárneho úveru so 100% plnením budú náročnejšie.

 Celý článok Pridané 30.03.2018

Máte platný preukaz poistenca? Overte si fakty!

Preukaz poistenca nosí takmer každý z nás v peňaženke či dokladoch, takmer ako povinnú výbavu. Ak máte ľudovo povedané “kartičku poistenca” starú už niekoľko desaťročí, mali by ste sa začať zaujímať aj o jej platnosť. Preukaz poistenca totiž slúži na využívanie zdravotnej starostlivosti, za ktorú si platíte.

 Celý článok Pridané 16.03.2018