Vybrať šablónu
50% ho
tovo

30 dní aplikácie zadarmo

Na aký e-mail Vám môžeme poslať prístup do aplikácie?

(ak e-mail s prístupmi nedorazí do 5 minút, skontrolujte aj hromadné a spam)

Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet
11. 05. 2018

Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Ak máte na vašom bežnom účte finančný obnos, s ktorým nedisponujete, je škoda ho nevyužiť k lepšiemu. Bežný účet je totiž nízko úročený a z vašich peňazí máte stále to isté. Ak však svoje financie prenesiete na sporiaci účet, pri ročnej fixácií môžete získať k dobru približne 1% zo svojho vkladu. Vedenie sporiaceho účtu je zdarma, podmienkou v mnohých bankách však je to, aby ste mali v tej istej banke aj bežný účet.

Na sporiacom účte môžete so svojimi financiami ľubovoľne manipulovať, no nie je možné z neho platiť inkaso, tovary či služby. K sporiacemu účtu taktiež nedostanete platobnú kartu.

Na sporiaci účet si môžete vkladať financie prakticky kedykoľvek a v akejkoľvek výške. Môžete si nastaviť napríklad prevod určitej sumy z bežného účtu na sporiaci, alebo si nastaviť automatický prevod určitej sumy až po dosiahnutí stanoveného limitu na bežnom účte.


Ak nemáte radi riziko, práve sporiaci účet je pre vás ako stvorený. Vaše financie budú zhodnotené a máte istotu, že nasporená suma nebude menšia, ako váš vklad.

Petra Ukázková
Autor: Petra Ukázková

Ako poradca pracujem od roku 2008. Prieskumy ukazujú, že až 80% ľudí sa v priebehu života stretne s určitými finančnými problémami. Asi Vás teraz prekvapí, že vo väčšine prípadov nie je problém v tom, že by ľudia málo zarábali, ale chyba je v zlom zaobchádzaní a hospodárení s peniazmi.

Tento web Vám pomôže vyznať sa v zložitom svete finančných produktov. Stačí si prečítať niekoľko článkov na tomto webe a uvidíte, že základný prehľad sa Vám dostane pod kožu veľmi rýchlo. Žiadny "finančný poradca" potom nebude mať šancu Vás akokoľvek obalamutiť. Profesia finančného poradenstva v SR utrpela mnoho škrabancov.